Evlere Serviste Bankalara Ait POS Cihazlarını Kullanmaya Devam Edebilir Miyim?

Evlere Serviste Bankalara Ait POS Cihazlarını Kullanmaya Devam Edebilir Miyim

Kapıda Ödeme Alırken Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmalısınız. Eğer bankalar tarafından verilen POS cihazıyla kapıda ödemede tahsilat yaparken yakalanırsanız ağır maddi yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Yazar Kasa ve Pos cihazlarının birleştirilip Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazına geçiş sürecinin birinci aşaması 31 Aralık 2013 tarihinde tamamlandı. Buna göre mobil olarak kullanılan pos cihazlarının (yol kenarı otopark hizmeti veren şirketler, mobil pos cihazı kullanan restoranlar, eve ve iş yerlerine sipariş götüren işletmeler) Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarla değişimi sağlandı.

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren bankalar tarafından verilen pos cihazlarının mobil olarak kullanılması, ev ve iş yerlerine götürülen siparişlerde bu pos cihazlarıyla kapıda ödeme alınması yasaklandı.

Eğer yol kenarı otopark hizmeti veren ya da kapıda ödeme alan bir işletmeyseniz Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmanız gerekiyor.

Bir işletmenin müşteriye ulaştırdığı siparişleri Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazla kapıda ödeme tahsilatı yapmak yerine yasaya aykırı olarak bankalardan verilen POS cihazıyla tahsilat yaptığı tespit edildiğinde işletmeye ceza kesilir.

vera-yazarkasa-pos

Etiketler: evlere servis yazarkasa pos, mobil yazarkasa pos, pos yazarkasa,

Yorumlar

Bir Cevap Yazın