Vera Yazar Kasa Pos Cihazı

Vera Yazar Kasa Pos Cihazı

Vera Delta Yazar Kasa Pos Cihazı kullanmış olduğu teknoloji ve aldığı sertifikalarla bir adım daha öne çıkıyor. Tüm dünyada ve aynı zamanda Türkiye’de geçerli olan sertfikalar, üstün ve ayrıcalıklı kaliteyi gözler önüne seriyor. Sadece bir mimari içersinde birbirileri ile ilişkisi olmayan birden fazla teknolojinin aynı anda kullanılmasını sağlayan ilk entegre sistem özelliğine sahip.

Vera Yazar Kasa Pos Cihazı

Vera Yazar Kasa Pos Cihazı

 

POS Makinası Yazarkasa Özellikli Cihaz

Yıllardır, ticaret hayatında POS makine yazarkasa ile birlikte kullanılmaktaydı. Fakat son yıllarda, maliye Bakanlığının başlattığı çalışma ile POS makinası yazarkasa birleştirildi. Bu şekilde POS makinası yazarkasa birleşimi ile ortaya yazarkasa POS cihazı çıkarıldı.

POS makinası yazarkasa özelliklerini bir araya toplayan yazarkasa POS cihazı, bakanlığın çıkardığı tebliğe göre, 31.12.2015 tarihi ile birlikte tüm işletmeler için zorunlu hale gelmiştir. İlk aşamada seyyar EFT-POS cihazı kullanan ve yol kenarında otopark hizmeti verenleri kapsayan bu zorunluluk, bu yerler için 01.10.2013 tarihinde başlamıştır. Diğer yerler, yani sabit yazarkasa kullanan işletmeler için yasal zorunluluk 31.12.2015 ile birlikte başlayacaktır.

Yazarkasa POS cihazı, mobil POS makinası yazarkasa özelliklerini içerdiği için hem fiş kesebilen hem de kredi kartı slipi verebilen bir cihazdır. Ayrıca bu cihaz, daha önceki cihazlara göre birden fazla banka ve kart ile çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu da yazarkasa POS cihazının avantajlarından biridir. Ayrıca hem sabit hem de mobil özellikte bir üründür. Yani cihaz nasıl istenirse o şekilde kullanılabilir.
Yazarkasa POS Ne Demektir?
Yazarkasa POS ne demektir? Yazarkasa POS ne demek diye soranlara şu açıklama yapılabilir:
Yazarkasa POS; hem bir yazarkasa hem de bir POS cihazıdır.
Yazarkasa POS Maliye Bakanlığının kayıt dışı gelir elde etmeyi azaltmak için başlattığı mücadelenin bir parçasıdır.
Yazarkasa POS birden fazla banka ile çalışma seçeneği oluşturan bir cihazdır.

Kısaca yazarkasa POS ne demektir sorusuna bu cevapları vermek mümkündür. Elbette yazarkasa POS fiş ve slip kesme özelliği olan bir cihazdır. Bu da her iki cihazın özelliklerini bir araya toplanmış olmasından kaynaklıdır. Ayrıca bu cihaz, masaüstü ya da mobil kullanımlar için oldukça uygun bir cihazdır.

Yazarkasa POS ne demek diye bakarken aslında yazarkasa POS uygulamasının ne zaman tüm işletmeler için başlayacağına da bakılmalıdır. Çünkü bazı işletmeler 01.10.2013 tarihinden beri bu cihazı kullanmaktadır. Bunun dışında kalan yerler ise henüz zorunluluk kapsamında değildir. Fakat bir erteleme olmazsa 31.12.2015 tarihinden itibaren tüm işletmeler için yazarkasa POS uygulaması zorunlu olacaktır. Böylece ticaret hayatında yeni bir döneme girilecektir.

Yazarkasa POS Neden Kullanılır?

Yazarkasa POS neden kullanılır? Yazarkasa POS neden kullanılır diye merak edenler için, bu uygulamanın Maliye Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirildiği söylenebilir. Yazarkasa POS, Maliye Bakanlığının vergi kaybını azaltma ve kayıt dışı gelir elde etmeyi durdurma çabasından dolayı kullanılmaktadır. Bu cihaz kullanıldığında, Bakanlık tüm satış işlemlerini istediği şekilde kontrol edebilecektir. Çünkü cihazın özelliği ile satış raporları Maliye Bakanlığına otomatik olarak gidebilecektir.

Yazarkasa POS neden kullanılır diye bakıldığında aslında cihazın Bakanlığın kontrol sağlama düşüncesinin dışında avantajlı yönleri olduğu için kullanıldığı görülecektir. Çünkü yazarkasa POS, iki cihazın bir araya getirilmiş halidir. Bir yazarkasa POS cihazı ile:
Hem fiş hem de kredi kartı slipi kesilebilir.
Birden fazla banka ile çalışılabilir.
Birçok kart türü ile işlem yapılabilir.
Satış işlemleri 10 yıl boyunca kaydedilebilir ve bu bilgiler 20 yıl boyunca saklanabilir.
Hem mobil hem de masaüstü olarak kullanılabilir.
Fatura kesilebilir.
X, Z, PLU mali raporu gibi çeşitli raporlar alınabilir.

Bu gibi özelliklere sahip olan Vera Yazar Kasa POS, 31.12.2015 tarihinden itibaren ticaret hayatının bir parçası olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın