Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar 

Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar

Yazarkasa POS Bedava Hangi Bankalar Tarafından Verilmektedir?

Yazarkasa POS, yeni nesil ödeme kaydedici cihaz olarak adlandırılmaktadır. Yazarkasa pos cihazları, bilindiği gibi çıkarılan tebliğ ile tüm işletmeleri için 31.12.2015 ile birlikte zorunlu olacaktır.

Yazar kasa POS hem fiş kesebilen hem de slip kesebilen bir cihazdır. Bu da yazarkasa ve POS özelliklerini üzerinde topladığı anlamına gelmektedir. Ayrıca yazarkasa gibi rapor verme özelliğine sahiptir. Yazarkasa POS cihazının bir özelliği ise tüm satış işlemlerinin Maliye Bakanlığına rapor edilmesini sağlamasıdır. Bu şekilde bakanlık vergi kontrolü sağlamayı amaçlamaktadır.

Birden fazla banka ile çalışma seçeneği ile oldukça kullanışlı olan yazarkasa POS, bazı bankaların kampanyaları ile çok daha kolay alınmaktadır. Mesela yazarkasa POS bedava kampanyası bazı bankalarda bulunmaktadır.Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar için örnek vermek gerekirse; bu bankalardan bazıları; Garanti bankası, İş Bankası, Akbank veya Denizbank’tır. Yazarkasa POS bedava kampanyası bulunan bankaların şartları ise belli bir ciro taahhüttü karşılığında cihazın hediye olarak verilmesi ile alakalıdır. Elbette bu ciro oranları bankaya göre değişmektedir. Bu nedenle bir cihaz almayı düşünen ve yazarkasa POS bedava kampanyasından yararlanmak isteyen işletmecilerin en yakın banka şubesine gidip bilgi almasında fayda vardır. Güncel kampanya şartları belli dönemler içerisinde değişkenlik göstermektedir. Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar arasında en doğru tercihi karşılaştırma yaparak bulmanız doğru bir yöntem olmakla beraber. Vera Delta destek hattından yardım talep edebilirsiniz.

 

yazar kasa pos cihazı veren bankalar

yazar kasa pos cihazı veren bankalar

 

Yazarkasa POS Bankaları Hangileridir?

Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar, kendi sayfalarında olduğu kadar yine medya üzerinden reklam kanalı ile zaman zaman yazar kasa pos kampanyalarını duyurmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı bir tebliğ yayımlamıştır. İlk olarak 2012 yılında yayımlanan tebliğe göre 1 Temmuz 2013 tarihinden sonra bazı işletmeler yazarkasa POS cihazı kullanmaya başlayacaktır. Fakat 2013 yılında yayımlanan başka bir tebliğ ile yazarkasa POS kullanımı 1 Ekim 2013 tarihine ertelenmiştir. Bu tarihten beri seyyar EFT-POS özellikli cihazlar ile satış yapan işletmeler ve bunlara ek olarak yol kenarında otopark hizmeti veren yerler yazarkasa POS kullanmak zorundadır.

Satış işlemlerinde sabit yazarkasa kullanan işletmeler için yazarkasa POS kullanım zorunluğu 31 Aralık 2015 tarihinden itibaren başlayacaktır. Bu da Aralık sonuna kadar tüm işletmelerin bir cihaz alması gerektiğini göstermektedir. Cihazların yani yazar kasaların mülkiyeti mükellefle sabit kalacaktır. Yeni nesil yazar kasa pos cihazları mülkiyetide otomatik olarak bankalardan alınarak mükellefe verilmektedir.

Yazarkasa POS bankaları hangileridir? Yeni nesil ödeme kaydedici cihazın en önemli avantajlarından biri birden fazla banka ile çalışma olanağının bulunmasıdır. Bu da yazarkasa POS bankaları hangileridir sorusunu akıllara getirmektedir. Yazarkasa POS bankaları Akbank, Vakıfbank, Garanti bankası, İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalardır. Cihazını alıp vergi dairesine kaydettiren işletmeci bu bankaların uygulamasını cihazına yükletebilir. Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar arasında sayılan yukarıda ismi geçen bankalardan herhangi birisine başvurabileceğiniz gibi Vera Delta resmi sitesi vera360.com iletişim bölümündende yardım talep edebilirsiniz.

 

yazar kasa pos cihazı veren bankalar1

yazar kasa pos cihazı veren bankalar

 

Yazarkasa POS Cihazı Denizbank Kampanyası

Gelir İdaresi Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı bir çalışma yayımlamıştır. Yayımlanan çalışma vergi kaybını azaltmayı ve kayıt dışı gelir elde etmeyi önleme le alakalıdır. Son günlerde daha sık duyduğumuz bu çalışmanın adı yazarkasa POS cihazı uygulamasıdır. Bakanlık, 2012 ve 2013 yıllarında Resmi Gazete’de yayımladığı yazarkasa POS cihazı ile alakalı tebliğ ile herkese, 31.12.2015 tarihinden itibaren tüm alışverişlerde bu cihazı kullanılacağını duyurmuştur.

Yazarkasa POS cihazı hem yazarkasa gibi fiş hem de mobil POS cihazı gibi kredi kartı slipi veren bir cihazdır. Başkanlık tarafından onay alan firmalar, yazarkasa POS cihazını üretmekte ya da ithal etmektedir.Yazar kasa pos ciharları, birden fazla banka ile çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu da yazarkasa POS cihazı Denizbank, Akbank, Garanti Bankası gibi bankaların kampanya oluşturmalarını sağlamıştır.

Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar arasında yer alan Denizbank, yapmış olduğu kampanyalar ile, banka müşterilerine çok daha avantajlı olan seçenekler sunmaktadır. Yazarkasa POS cihazı Denizbank kampanyasında tercih edilen yöntem ise harcama sözü ike yazar kasa cihazına sahip olmaktır. Banka müşterileri banka kartı ile bu cihazları aldıklarında 9 aya varan taksit seçeneği ile karşılaşmaktadır. Bunun dışında pek çok banka gibi yazarkasa POS cihazı Denizbank kampanyasında ciro taahhüttü karşılığında cihaz hediyesi bulunmaktadır.

 

Yazarkasa POS Türkiye Ekonomi Bankası Kampanyaları

Maliye bakanlığının çıkardığı tebliğe göre yazarkasa ve POS özelliklerini bir araya getiren yeni nesil ödeme kaydedici cihaz yani yazarkasa POS 31.12.2015 tarihinden itibaren tüm işletmeler için zorunlu olacaktır. Daha önce mobil EFT-POS cihazı kullanan işletmeler ile yol kenarında otopark hizmeti verenler için 01.10.2013 tarihinde zorunlu olan cihaz, 2015 sonu ile tüm işletmeler için zorunlu olacaktır.

Yazarkasa POS çeşitli özelliklere sahiptir. Belki de en önemli özelliklerinden biri birden fazla banka uygulamasının tanımlanabilir olmasıdır. Çünkü eskiden her banka için farklı POS cihazları kullanılmaktaydı. Oysa yazarkasa POS ile bir cihaz üzerine farklı bankaların uygulamaları yüklenebilir. Bu nedenle çeşitli bankalar, kendi uygulamaları tanıtmak ve cihaz önermek için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir.

Yazarkasa POS Türkiye Ekonomi Bankası kampanyaları ile çok daha kolay alınabilir. Farklı bankalarda var olan kampanyalar gibi yazarkasa POS Türkiye Ekonomi Bankası kampanyaları da müşterilerine özel bazı seçeneklerden oluşmaktadır. Mesela yazarkasa POS Türkiye Ekonomi Bankası kampanyalarında kredi kartı ile cihaz alımlarında 9 aya varan taksit seçeneği ya da kredi ile cihaz alım seçeneği bulunmaktadır. Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri için zaman zaman çeşitli kampanyalarda düzenlemektedir.

 

yazar kasa pos cihazı veren bankalar2

yazar kasa pos cihazı veren bankalar2

Yorumlar

  1. Tamer Can dedi ki:

    Bana göre yazar kasa pos cihazı veren bankalar arasında en mantıklı çözümü Denizbank sunuyor. Tabi şartlara göre diğer bankalarında tekliflerini incelemekte fayda var. Başta kararsız kalsamda artık seçimimi kendi adıma yaptım. İhtiyaçlara göre değerlendirmek gerekir.

Bir Cevap Yazın