Yazarkasa Pos Fiyatları


Yazarkasa Pos Fiyatları

Yazarkasa pos fiyatları, yazarkasa pos markalarının çeşitli özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Doğru bir seçim yapmadan önce sizin yapmanız gereken iyi bir pazar araştırması ve ihtiyaçlarınıza göre seçiminizi yapmanızdır. Seçiminizde etkin faktörlerden biride kuşkusuz yazarkasa pos fiyatları olmalıdır. Masaüstü ve mobil olarak tercih edeceğiniz ve fiyat politikasında en doğru tercih Vera Delta, ihtiyaçlarınız doğrultusunda üretilmiş en iyi yazarkasa pos özelliğini taşımaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete’de bir tebliğ yayımlanmıştır. Daha sonra 2013 yılında değişiklik yapılan bu tebliğe şunları içermektedir:

3100 Sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanunun 69 Ve 70 Nolu Genel Tebliği İle 213 Sayılı Vergi Usul Kanunun 426 Ve 427 seri nolu genel tebliğine göre

01.10.2013 tarihinden sonra yasal olarak daha önce seyyar EFT-POS cihazı kullananlar ve yol kenarında otopark hizmeti verenler, yazarkasa POS cihazı kullanmak zorundadır.

31.12.2015 tarihinden sonra yasal olarak daha önce sabit yazarkasa kullanan işletmeler yazarkasa POS cihazı kullanmak zorundadır.

2015 sonu ile birlikte tüm işletmeler yazarkasa POS cihazı kullanımına başlayacaklardır. Bu nedenle işletmelerin bir yazarkasa POS almaları gerekmektedir. Bu aşamada akıllara, yazarkasa POS kaç liradır sorusu gelmektedir. Yazarkasa POS kaç lira sorusuna taksitli ve peşin ödemelerde fiyatların değişkenlik gösterdiği görülmektedir. Yazarkasa Pos fiyatları her zaman için yazarkasa pos seçimi yapmadan önce önemli kriterlerin başında gelmektedir.

 

yazarkasa pos fiyatları

yazarkasa pos fiyatları

Yazarkasa POS Ne Kadar Fiyata Satılmaktadır?

Yazarkasa pos fiyatları konusuna girmeden önce, yeni nesil ödeme kaydedici cihaz olarak adlandırılan yazarkasa POS cihazı, çıkarılan tebliğ ile kullanım zorunluluğu getirilen bir ürün olduğunu hatırlatmakta fayda vadır. Bu yüzden kullanılması zorunlu olan yazarkasa poslarda yazarkasa pos fiyatları önemli bir etkendir. Yazarkasa pos cihazları bazı işletmeler için 2013 yılında zorunlu olmuştur. Diğer işletmeler içinse 31.12.2015 tarihinden itibaren zorunlu olacaktır. 01.01.2016 ile birlikte yazarkasa POS tüm işletmelerde kullanılacaktır.

Gelir İdaresi Başkanlığının tebliği yayınlaması ile çeşitli firmalar yazarkasa POS cihazı üretmekte ya da bu cihazları ithal etmektedir. Peki, yazarkasa POS ne kadar fiyata satılmaktadır. Aslında yazarkasa POS ne kadar fiyata satılmaktadır sorusu hem markaya ve modele, hem taksitle ya da peşin olarak almaya hem de banka ile çalışıp çalışmamaya göre değişmektedir.

Yazarkasa POS ne kadar fiyata satılmaktadır diye baktığımızda, genel olarak uygun fiyatlar ile karşılaşılmaktayız. Ayrıca bazı bankaların müşterilerine sunduğu kampanyalar da bu soru ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Bu kampanyalara göre; bankalar müşterileri için 9 aya varan taksit, kredi ile cihaz alımı, belli bir ciro taahhüttü karşılığında cihazın hediye edilmesi gibi seçenekler sunmaktadır.

yazarkasa pos fiyatları-

yazarkasa pos fiyatları-

Yazarkasa POS Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

3100 Sayılı LDV Mükelleflerinin Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanmaları Hakkında Kanunun 426 ve 427 seri nolu tebliğine göre 31.12.2015 tarihinden itibaren tüm mükellefler yazarkasa POS cihazı kullanmaya başlayacaktır.

Yazarkasa POS cihazı kullanmak zorunda olan mükellefler yasal süre başlamadan önce bir cihaz almalıdır. Bunun için ilk olarak izin yazısı alacak olan ve bu izin yazısı ile işyerine uygun özelliklerde bir cihaz seçecek olan mükellefler aldıkları bu cihazı vergi dairesine kaydettirmelidir. Fatura kesim tarihinden itibaren 90 gün içinde vergi dairesine gerekli evraklar ile gidecek olan mükellefler, cihazlarını kaydettirmeli, vergi levhası almalı ve bu levhayı işyerine asmalıdır. Bu işlemlerden sonra bankaların uygulamalarını yükletmelidir. Bu şekilde cihaz kullanıma hazır olacaktır.

Yazarkasa POS fiyat ve ödeme seçenekleri nelerdir? Cihaz almak zorunda olan pek çok kişi bunu merak etmektedir. Yazarkasa POS fiyat aralığı markaya ve mağazaya göre değişmektedir. Bunun dışında yazarkasa POS fiyat aralığı peşin ve taksitli ödemelerde de farklılaşmaktadır. Yine de genel olarak yazarkasa POS fiyat aralığı kampanyalara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ödeme seçenekleri ise kredi kartı ile 9 aya varan taksit ya da peşin şekilde ödemedir.

 

yazarkasa pos fiyatları--

yazarkasa pos fiyatları–

Yorumlar

Bir Cevap Yazın